Ozon etki alanı nedir?

Ozonun, hidrojen peroksit, klor gibi diğer oksitleyicilerden daha kuvvetli oksidasyon gücü vardır. Konsantrasyon ve temas süresiyle alakalı olması dışında OH radikallerinden sonra en hızlı etki eden oksitleyicidir.

Dolayısıyla, virüs, bakteri, koku molekülleri (sigara, balık, yangın kokuları gibi), organikler ve sudaki minerallerin oksitlenmesi gibi pek çok etki alanı vardır ve gelişmiş ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılır.

Ülkemizde de en yoğun şekilde su fabrikaları ozonu kullanırlar. Lakin, ozon sayesinde (kontrollü uygulama ile kalıntı bırakmaması ve oksijene dönüşmesi dolayısıyla), içme suları market raflarında yerini almıştır.

2000’li yıllardan itibaren Dünya Sağlık örgütünün (FDA), gıdalarda ozonun kullanımının sağlık açısından risk taşımadığını
açıklaması ile ruhsatlı su fabrikası sayısı, ülkemizde 50’li rakamlardan 500’lü rakamlara çıkmıştır. Ayrıca ozonun sağlık sektöründe de, kana çok düşük dozajda ozon verilerek ozon tedavisi uygulamaları, dünyanın heryerinde güvenle yapılmaktadır.

İletişim Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.

İletişim Bilgilerimiz

NARLIBAHÇE D.GIDA ARITMA ve OZON TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. A.Ş.

Adres: Akdeniz Sanayi Sit. 5051 Sok. No:9 Antalya/ TÜRKİYE

Tel: +90 242 221 01 20

E-mail: narlibahce@ozonoks.com.tr