FİLTRASYON SİSTEMLERİ

FİLİTRASYON SİSTEMLERİAKTİF KARBON FİLTRELERİ

Sudaki renk, tat, koku veren eriyik gazlar, bakiye klor ve organik madde giderimi için kullanılır. Burada önemli olan iki husus amaca yönelik aktif karbon seçimi ve filtrasyon hızına göre sistem dizaynıdır.

Yüzey borulamalı aktif karbon filtreler (Tekli veya ikili sistemler), 20 m3/saat ve üzeri debiler için;

FRP Tanklarda fleck kafalı otomatik aktif karbon filtreler (Tekli veya ikili sistemler) 20 m3/saat ve daha düşük debiler için.

KUM FİLTRELERİ

Suda bulanıklığa sebep olan çözünmemiş 20 mikrona kadar askıda katı maddelerin giderilmesini sağlayarak, gerek görünüm gerekse makine ve tesisat tıkanıklıklarının önüne geçmede yoğun kullanılan uygun fiyatlı filtrasyon yöntemidir.

Yüzey borulamalı kum filtreler (Tekli veya ikili sistemler) 20 m3/saat ve üzeri debiler için;

FRP Tanklarda fleck kafalı otomatik kum filtreleri (tekli veya ikili sistemler) 20 m3/saat ve daha düşük debiler için.

MULTİMEDYA FİLTRELER

Granülometre dereceleri farklı birden fazla katmanın gövde içine yerleştirilmesi ile oluşturulan, 20 mikrona kadar suda bulunan askıda katı maddelerin, bulanıklığın ve diğer partiküllerin uzaklaştırılması amacıyla kullanılan sistemlerdir. Sistemlerin verimliliği üç ana unsura bağlıdır. Birincisi amaca yönelik doğru miktar ve oranlarda malzeme seçimi, ikincisi filtre gövdesinin iyi yataklanması, üçüncüsü ve en önemlisi de filtrasyon hızı tayinidir.

Demir-mangan gideriminde multimedya filtreler kullanılır. Filtre gövdesinde kullanılan mineraller sayesinde suda 5 ppm'e kadar olan demir ve mangan miktarı, içme ve kullanma suyu standartlarına (Fe=0,2 ppm; Mn=0,05 ppm) kadar düşürülebilmektedir.

Demir-mangan arıtımı uygulama tecrübesi gerektiren bir konu olup, istenilen başarının sağlanması için doğru kapasite ve dizayn yapılmalıdır. Firmamız, talepleriniz doğrultusunda sizin için en uygun filtre sistemini kuracaktır.

KARTUŞ FİLTRELER

Kartuş filtre sistemleri filtre gövdesi ve kartuşlardan oluşmaktadır. Filtre gövdesi kartuşlara housing görevi yapar.

Filtre sistemlerinde kullanılan kartuşlar değişik mikron hassasiyetlerine sahiptir. Bu nedenle değişik kapasiteler için uygun hassasiyette, uygun sayıda ve uygun özellikteki kartuşlar ile mikron mertebesinde hassas filtrasyon yapmak mümkündür.

Filtrelere giren ham suyun özellikleri filtrelerin kullanım süresi ve kartuşların kirlenme süresini etkileyen kriterlerdir. Kirlenen kartuşlar basınç kaybını arttıracağı gibi filtreleme hassasiyetini de azaltacağı için değiştirilmelidir.

TORBA FİLTRELER

Torba filtre sistemleri filtre gövdesi ve torba filtrelerden oluşmaktadır. İçeriden dışarıya olan sıvı akışı ile tüm partikül ve pislikler torba filtrenin içerisinde kalmaktadır. Zamanla tıkanan ve kirlenen torba filtreler yıkanabilir özelliktedir.

SEPARATÖR FİLTRELER

Kesintisiz 24 saat çalışabilen seperatör filtreler 70 mikrona kadar tüm partikülleri tutarlar, basınç kayıpları sabittir ve yüksek kapasitelerdeki su debilerinde debide değişim olmadan rahatlıkla çalışabilirler.

Otomatik olarak kendilerini temizleyebilirler, hatta temizlik esnasında sistemin durdurulması gerekmez. İçlerinde filtre elemanı olmadığı için bakımları sadece katı maddelerin toplandığı hazneyi temizlemekten ibarettir ve tıkanma riski yoktur.

İletişim Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.

İletişim Bilgilerimiz

NARLIBAHÇE D.GIDA ARITMA ve OZON TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. A.Ş.

Adres: Akdeniz Sanayi Sit. 5051 Sok. No:9 Antalya/ TÜRKİYE

Tel: +90 242 221 01 20

E-mail: narlibahce@ozonoks.com.tr